0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Стерлинг Печат и Снабдување 2030. 375х10 Teadit Стил 2030 Мета -amмид Со Тефлонски И Минерално Масло Пакување, 3/8 CS x 10 lb. Калем

Стерлинг Печат и Снабдување 2030. 375х10 Teadit Стил 2030 Мета -amмид Со Тефлонски И Минерално Масло Пакување, 3/8 CS x 10 lb.

DEN 1084.80
Достапно за нарачка

Залиха

Стилот на ПАКУВАЊЕ SSS 2030 е плетен од мета -amмидно предиво, импрегнирано со тефлонски дисперзија и подмачкано со инертно минерално масло. ССС 2030 нема прекумерно таложење на топлина помеѓу прстените за пакување и вратилото за вртење што резултира со подолг век на траење. Одличната податливост На Sss Стилот 2030 го прави ова пакување многу лесно за ракување, се инсталира брзо и лесно. Опсег од 1-13 p H; Температура (минимум -148 F, максимум 554f) Притисок : Статички до 200 бари (2900 psi); Ротирачки до 35 бари (507 psi); Повратен До 150 бари (2175 psi); Брзина На Вратило 2950 fpm (15 m/s). 10,4 стапки. по фунта. Приближни приноси + / - 10%, Стилот НА ССС 2030 не е погоден за високо концентрирани киселини и каустици, алкални метали, кислород. SSS Пакување Стил 2030 е плетенка од мета-aramid предиво, секое влакно импрегнирани со ptfe-дисперзија во текот на плетење процес и подмачкано со инертен минерално масло На висока механичка сила на мета-aramid Влакна, комбинирани со Елаборат плетење процес, резултатите во Мека и свитливи Пакување со одлична механичка и хемиска отпорност Поради нискиот коефициент на триење, окно се носат во голема мера се избегнува, дури и при високи вратило брзини не Постои прекумерна топлина start-up помеѓу Пакување Прстени и Вртење бунари; Пакување работи кул, останува Мека и еластична, што резултира со подолг живот На SSS Стил 2030 се препорачува за сите видови на пумпи, миксери, agitators, реакторите, итн За хемиската индустрија, пулпа и хартија, отпадни води растенија, и многу повеќе Тоа е погоден за употреба со широк спектар на медиуми во многу различни процеси, вклучувајќи вода, канализација, пареа, растворувачи, хемикалии, киселини и caustics, како и општи услужни апликации каде механички силна Пакување е потребно за одлична malleability на SSS Стил 2030 го прави ова Пакување многу лесно да се справи и да го инсталира лесно и брзо Поради тоа што Пакување останува Мека и еластична, истекување може да се прилагоди на многу ниско ниво, readjustment на жлездата следбеник е тешко е потребно SSS Стил 2030 Пакување не е погоден за високо концентрирани киселини и caustics, алкално метали, кислород.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат