0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Mercer Industries 303100-6 x 7/8 дискови со влакна од алуминиум оксид, 100 ренчиња

Mercer Industries 303100-6 x 7/8 дискови со влакна од алуминиум оксид, 100 ренчиња

DEN 1.33
Достапно за нарачка

Залиха

Кутија од 25 - 6 "дијаметар x 7/8" дупка (арбор) алуминиумски оксидни влакна поткрепени дискови во 100 решетки. Користете на мелница за агол. Макс РПМ 10,000. Мора да се користи со подлога за поддршка. Зрно алуминиум оксид е економичен избор и може да се користи на метал, дрво, фиберглас, пластика и композити. Вулканизирана поддршка на вулканизирани влакна за најтешките апликации. Достапно во 16 - 120 решетки за сите ваши потреби за пескарење. Кутија од 25 - 6 "дијаметар x 7/8" дупка (арбор) алуминиумски оксидни влакна поткрепени дискови во 100 решетки. Користете на мелница за агол. Макс РПМ 10,000. Мора да се користи со подлога за поддршка. Зрно алуминиум оксид е економичен избор и може да се користи на метал, дрво, фиберглас, пластика и композити. Вулканизирана поддршка на вулканизирани влакна за најтешките апликации. Достапно во 16 - 120 решетки за сите ваши потреби за пескарење. Диск на алуминиумски оксид на Mercer Industries Aluminum оксид има смола на врската со смола за висок квалитет. Алуминиум оксид е економичен избор со постојани перформанси. Experienceе доживеете силен, долг живот со големо отстранување на залихите. Направено со тешка поткрепа на вулканизирани влакна. Употребите вклучуваат одземање, мелење, дебагирање и полирање. Mercer Industries е компанија во сопственост на семејство од 3 -та генерација, која е изградена на основни вредности на квалитетот, перформансите, испораката, услугата и цената. Основана во 1968 година, Mercer Industries нуди повеќе од 3.000 производи за тротоарите, индустриските, автомобилските и заварувачките пазари. Мерсер, порано познат како Мерсер Абразиви, е посветен на служба на своите клиенти и обезбедување квалитетни производи. За повеќе информации, посетете го Mercer Industries Dot Com. Ние сме тука да ве поддржиме. Ве молиме контактирајте го нашиот тим на Инфо во Мерсер Индустри Дот Ком со прашања или коментари. Побарувањата за гаранција мора да се направат во рок од 90 дена од датумот на купување. Потребно е доказ за набавка. Оваа гаранција не опфаќа ниту еден производ што подлежи на злоупотреба, занемарување, небрежност или несреќа, или што се користи на кој било начин спротивно на намената за целите. Овие дискови на смола од алуминиум оксид се економичен избор, со силна врска со смола на смола што обезбедува сигурни перформанси и тешка поткрепа на вулканизирани влакна што нуди продолжена употреба, дури и со голема употреба. Дисковите на алуминиумските оксидни влакна на Мерсер се направени со поддршка од влакна што додава ригидност и разноврсност. Овие сигурни дискови можат да се користат за скоро ништо, од тешко отстранување на залиха до мешање на светло површина. Користете дискови на смола од алуминиум оксид на Мерсер на најразлични начини, од мелење, декорирање и одземање, до мешање, чистење, завршување и полирање. Тие се од суштинско значење за секоја работна продавница.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат