0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Тојвијан 1 Сет Монтесори Градежен Блок Играчки Блокови За Деца Дете Едукативни Играчки Образование Играчки Загатки За Мали Деца Предучилишни Загатки Градежен Бло?

Тојвијан 1 Сет Монтесори Градежен Блок Играчки Блокови За Деца Дете Едукативни Играчки Образование Играчки Загатки За Мали Деца

DEN 297.44
Достапно за нарачка

Залиха

синтетички материјал. БЕБЕ ПРВО СЛОЖУВАЛКА дрвениот материјал има мазна за да се избегне повреда на рацете на бебето,. ГЕОМЕТРИСКИ ФОРМИ играчка Корисна Алатка За Настава. Преку совпаѓање на формата, децата можат да препознаат различни форми. СОРТИРАЊЕ ГНЕЗДЕЊЕ ИГРАЧКИ можете да си играте со вашите деца за да ја промовирате врската родител - дете. БЕБЕ РАНО УЧЕЊЕ играчка Одвојлива Дрвена Табла За Сортирање : блокови Што Се Одвојуваат со различни геометриски форми, Децата можат да ги држат парчињата и Да ги редат, да ги сортираат, да ги редат, да ги следат, да загатуваат и да си играат со нив на бесконечни начини. Тоа може да имагинацијата на децата, како и да го промовира нивниот физички и интелектуален развој. ЗАГАТКИ ШТИПКА ОДБОР оваа честичка е доволно голема за да спречи случајно голтање на бебето. синтетички материјал. БЕБЕ ПРВО СЛОЖУВАЛКА дрвениот материјал има мазна за да се избегне повреда на рацете на бебето,. ГЕОМЕТРИСКИ ФОРМИ играчка Корисна Алатка За Настава. Преку совпаѓање на формата, децата можат да препознаат различни форми. СОРТИРАЊЕ ГНЕЗДЕЊЕ ИГРАЧКИ можете да си играте со вашите деца за да ја промовирате врската родител - дете. БЕБЕ РАНО УЧЕЊЕ играчка Одвојлива Дрвена Табла За Сортирање : блокови Што Се Одвојуваат со различни геометриски форми, Децата можат да ги држат парчињата и Да ги редат, да ги сортираат, да ги редат, да ги следат, да загатуваат и да си играат со нив на бесконечни начини. Тоа може да имагинацијата на децата, како и да го промовира нивниот физички и интелектуален развој. ЗАГАТКИ ШТИПКА ОДБОР оваа честичка е доволно голема за да спречи случајно голтање на бебето. Пакет Листа 1 х сет На Дрвени Играчки Карактеристики-Големина : 11, 70Х11, 70Х3, 00см/4, 60Х4, 60Х1 бебе рано учење играчка. - Материјал : дрво бебе редење играчка сет-Боја : како што Е прикажано Форма Натпревар Загатка-преку форма појавување, децата можат да препознаат различни форми Деца Играње. - Дрвениот материјал има мазна за да се избегне повреда на рацете на бебето, градежен блок одбор-може да ја искористи способноста за препознавање на обликот на бебето и да му помогне на левиот мозок да вложи сила геометриски играчки за полнење. - Оваа честичка е доволно голема за да спречи голтање на бебето случајно Загатка Играчка. - Во совпаѓањето на градежниот блок, вежбајте ја когнитивната способност на бебето и негувајте го концептот На Табла За загатки во форма.Информации за стокитесоодветните форми ја блокираат оваа едукативна играчка е изработена од материјали и е издржлива.Загатка Одбор ова е класична едукативна играчка за деца.Форма Натпревар Загатка тоа е многу како подарок на роденденот на детето или како награда кога добро се снаоѓаат.Играчка за загатки за рано Учење тоа може да помогне во развојот на мозокот на децата и да им дозволи да се забавуваат.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат