0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Марихуана Тенџере Лист Вода Слајд Ноктите Уметност Налепници Во Собата #2

Марихуана Тенџере Лист Вода Слајд Ноктите Уметност Налепници Во Собата 2

DEN 737.60
Достапно за нарачка

Залиха

Салон Квалитет Воден Лизгање Ноктите Уметност Налепници. Лесни за примена инструкции вклучени со секој лист. Повеќе дизајни и големини вклучени на листот 5,5" Х 3". Професионално печатени Во Милвоки, WI. САД. Гарантирано задоволство!. 4 Лесни Чекори За Нанесување : 1) Исечете ја налепницата за да одговара на ноктите(s). Тие можат да се користат на природни или вештачки нокти. За природни нокти, прво нанесете основен слој. За акрилни нокти, основниот слој не е неопходен. 2) Ставете ја налепницата во сад со топла вода. Ќе се свитка, а потоа повторно ќе се исправи. Откако повторно ќе се постават рамно, тие се подготвени да се лизгаат од хартиената подлога и на вашиот нокт. ЗАБЕЛЕШКА : ОВИЕ СЕ ИСПЕЧАТЕНИ НА ЈАСЕН ФИЛМ, ТАКА ШТО НЕМА БЕЛО МАСТИЛО. За најдобри резултати нанесете на бел или светло обоен шајка. 3) ставете ја налепницата директно на ноктот во саканата положба. 4) исушете ја со марамче и завршете со слој проѕирен акрилик или горниот слој за запечатување. Овие налепници се малку подебели од другите затоа што ние рачно ги премачкуваме, што значи дека се многу издржливи. Тие нема да се виткаат или рипуваат за време на апликацијата. Бојата нема да крвари додека ги натопувате. Полесно се маневрираат и околу вашиот нокт. 100% задоволство е загарантирано.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат