0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Пумпа за гориво 1014523 S 5136 FP002 компатибилен со клупски автомобил за голф -голф DS & Predent 1984 до 290fe 350fe Kawasaki моторниот клуб за автомобили пумпа за гориво

Пумпа за гориво 1014523 S 5136 FP002 компатибилен со клупски автомобил за голф -голф DS & Predent 1984 до 290fe 350fe Kawasaki

DEN 191.84
Достапно за нарачка

Залиха

Заменете го ОЕ Дел # : Оваа пумпа за гориво Apeixoto се произведува со OE стандардот и може да се замени директно. Бројките за замена на ОЕ се 1014523, S 5136, FP002, 49040-2067. Компатибилност : Оваа пумпа за гориво е компатибилна со 1984- Сега клупски автомобил за голф-голф DS & Precendent и 290fe, 350fe мотор Кавасаки. Постојат информации за деалистична фитмент во описот на производот подолу. Ве молиме, проверете го пред купувањето. Спецификација : Оваа пумпа за гориво 1014523 има филтер за гориво од 51 микрон. Тој одговара на линијата за гориво 1/4 и 5/16 “. Пакет : Пакетот доаѓа со пумпа за гориво со 4 циклуси. Може лесно да се инсталира. Гаранција : Ние нудиме 30 дена бесплатно враќање и 365 дена бесплатна гаранција за замена за оваа пумпа за гориво. Ако ви требаат какви било асистенции за време на употребата, ние сме тука да помогнеме. Заменете го ОЕ Дел # : Оваа пумпа за гориво Apeixoto се произведува со OE стандардот и може да се замени директно. Бројките за замена на ОЕ се 1014523, S 5136, FP002, 49040-2067. Компатибилност : Оваа пумпа за гориво е компатибилна со 1984- Сега клупски автомобил за голф-голф DS & Precendent и 290fe, 350fe мотор Кавасаки. Постојат информации за деалистична фитмент во описот на производот подолу. Ве молиме, проверете го пред купувањето. Спецификација : Оваа пумпа за гориво 1014523 има филтер за гориво од 51 микрон. Тој одговара на линијата за гориво 1/4 и 5/16 “. Пакет : Пакетот доаѓа со пумпа за гориво со 4 циклуси. Може лесно да се инсталира. Гаранција : Ние нудиме 30 дена бесплатно враќање и 365 дена бесплатна гаранција за замена за оваа пумпа за гориво. Ако ви требаат какви било асистенции за време на употребата, ние сме тука да помогнеме. Заменете го ОЕ Дел # : Заменските броеви на дел од ОЕ за овие пумпи за гориво се 1014523, FP002, S 5136, 49040-2067. Вметнувања : Кохлер 25 050 03-S 25 050 050 08-S 25 050 22-S 25 050 22-S1 Ariens 21541500 Bobcat 38283 38666 Bunton PM244 Club Car 1013684 1014522 102003201 Craftsman 24688 Cub Comdet Occ-25 050 22 E-Z-Go 72084-G01 Exmark 1-303197 109585 303197 Grasshopper 101001 Gravely 21410800 21541500 Jacobsen 552265 AM116304 AM1163041 GY20709 Kubota E7187-82150 Lesco 050311 Onan 149-22061-22061-2206 A0 263-65012-A3 Торо 71-5960 98021 Рајт Mfg. 34490003 Yamaha JN3-F4560-00 JN6-F4560-00 290 FE 350 FE Kawasaki Engines 1991 KAF300-A1 Mule 500 1992 KAF300-A1 Mule 500 1993 KAF300-B1 Mule 500 1994 KAF300-B1 Mule 500 1995 KAF300-B1 Mule 500 1996 KAF300 -B2 Mule 500 1997 KAF300-C1 MULE 550 1998 KAF300-C2 MULE 550 1999 KAF300-C3 MULE 550 2000 KAF300-C4 MULE 550 2000 KAF300-D1 MULE 520 2001 KAF300-C5 MULE 550 2001 KAF300-D2 MULE 520 2003 KAF300-C6 Mule 550 2004 KAF300-C7 Mule 550 Club Car Gas Golf Cart DS & Precedent from 1984 to present Kohler Models CH11-CH16 CH18-CH25 CH410-CH450 CH620-CH730 CV13-CV25 CV430-CV493 CV670-CV740 SV470-SV740 TH16 TH18 TH520 TH575 .

Карактеристики на предлогот

This 1014523 fuel pump has a 51 Micron fuel filter. It fits fuel line 1/4’’ and 5/16’’ ID. :

Купувачи како што избираат