0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Диабло 7/8х 8 х13 Арматура Демон Сдс-Макс 4-Машина Целосна Карбид Главата Чекан Малку

Диабло 7/8х 8 х13 Арматура Демон Сдс-Макс 4-Машина Целосна Карбид Главата Чекан Малку

DEN 704.00
Достапно за нарачка

Залиха

Диабло направи Дура-Карбид издржува удар и апликации со висока топлина, драматично продолжувајќи го животниот век наспроти стандардните чекани. Прецизниот Врв обезбедува стабилност и точност потребни за брзи, прецизни дупки. Три-Металната Дифузна Врска обезбедува отпорност на топлина и спречува кршење на целосната карбидна топлина за максимален живот и продуктивност. Оптимизираниот дизајн со четири флејти побрзо ја отстранува прашината, одржувајќи ја главата на карбидот поладна за крајна сила и издржливост. Револуционерниот, комплетен опсег на Сдс-Макс Арматура Демон 4-машина за чекан со целосна карбидна глава битови се првата целосна линија на битови дизајнирани да бидат најсилните, најтрајните и најбрзите решенија на пазарот. Ултра-стврднатите делови на главата на диабло со полн карбид го издржуваат стресот на дупчалките со чекан со голема моќност и влијанието на сечењето на арматурата, обезбедувајќи екстремна издржливост и цврстина. Произведена со технологија За Поврзување Со Три-Метална Дифузија, главата со целосен карбид се спротивставува на топлината и спречува кршење за максимален живот и продуктивност. Прецизниот Врв обезбедува стабилност и точност потребни за производство на брзи, прецизни дупки во бетон со арматура за поставување на СИДРО одобрено ОД АНСИ. Битовите за чекан Diablo се оптимизирани за максимални перформанси во кабелски и безжични sds Plus и Sds Max ротациони чекани.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат