0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Лебдечки Ниво Прекинувач C61F - GP AC220V 50/60HZ Течни Плови Ниво Прекинувач Контролер Со База niveuregler wasserstandsregler

Лебдечки Ниво Прекинувач C61F - GP AC220V 50/60HZ Течни Плови Ниво Прекинувач Контролер Со База niveuregler wasserstandsregler

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Залиха

☛Апликација☛ : може широко да се користи во автоматската контрола на водоснабдувањето и одводнувањето во индустриското и земјоделското производство, градежништвото, водоснабдувањето и дренажниот третман на станбени згради и употребата на автоматско заедничко водоснабдување и дренажни компоненти за научни експерименти нивеуреглер васерстандсреглер. ☛Автоматска Контрола☛ : се користи во автоматско контролно коло со КОЛО НА AC50/60 Hz како опрема за ниво на течност, релето на нивото на течноста е реле што го контролира нивото на течноста и има внатрешно електронско коло. Со користење на спроводливоста на течноста, релето ќе се активира за да се прекине напојувањето кога нивото на течноста ќе достигне одредена висина. Кога нивото на течноста е пониско од одредена положба, напојувањето се вклучува за да работи пумпата за вода. ☛Принцип☛ : Автоматската контрола се состои од сензори и контролни активатори, сензорот на контролорот на ниво е обично жица. Користете ја спроводливоста на водата, електрониката ја засилува струјата за да го придвижи релето. ☛Лесен За Употреба☛ : панелот користи квалитетен материјал, специјален интиран чип на ниво на течност, жиците се едноставни, ЛЕД Индикатор за водоснабдување и дренажен статус, може да се користи во водната индустрија како компоненти за контрола на нивото на течноста. ☛Стабилна Употреба☛ : релето на нивото на течноста прифаќа специјално интирано чип и контролно коло на ниво на течност, кое има предности на прекрасен изглед, мала големина, едноставни жици, висока работна стабилност, силни анти-пречки, мала потрошувачка на енергија, голем контакт капацитет и широк опсег на напон. Описи : се користи во автоматско контролно коло со КОЛО ОД AC50/60 Hz како опрема за ниво на течност. Може да се користи во водната индустрија како компоненти за контрола на нивото на течноста. СО ЛЕР Индикатор за водоснабдување и дренажен статус.Спецификации : Модел : C61 F-gpower потрошувачка : 2wdetcection напон : < 10vambient температура : -10 до 40 queworking напон : AC : 220v 50/60hz Dimensions : 50 x 40 x 58mm/1.97 x 1.57 x 2.28 инчи тежина : 153gpackage Вклучени : 1 x Плови Ниво Прекинувач.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат