0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Химедија Лаборатории Мв503-5кг Хивег ЕМБ Супа, 5 кг

Химедија Лаборатории Мв503-5кг Хивег ЕМБ Супа, 5 кг

DEN 8837.76
Достапно за нарачка

Залиха

Суспендирајте 22,5 грама во 1000 мл дестилирана вода. Загрејте за целосно растворање на медиумот. Светло виолетова боја, хомогена, слободно тече во прав, може да содржи минута до мали темноцрвени виолетови честички. Земја На потекло : Индија. ЕМБ Хивег Супа (Еозин Метилен Сина Хивег Супа) се препорачува за изолација и диференцијација на грам негативни ентерични бактерии од клинички и неклинички примероци.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат