0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Летерман Супер алатка 300 мулти-алатки

Летерман Супер алатка 300 мулти-алатки

DEN 1.00
Достапно за нарачка

Залиха

Подобрена, високо-јаглеродна (HC) форма од 420 не'рѓосувачки челик што работи добро со високи алатки за производство. Јачината на 420 HC е оптимизирана во мулти-алатките на Leatherman со третман на топлина. Висок јаглерод, висока легура и не'рѓосувачки челик отпорен на корозија што го држи својот раб три пати подолго од 420 не'рѓосувачки челик. Овој челик се користи на некои врвни карактеристики на алатките на Leatherman, како што се лопатките за ножеви. Подобрена, високо-јаглеродна (HC) форма од 420 не'рѓосувачки челик што работи добро со високи алатки за производство. Јачината на 420 HC е оптимизирана во мулти-алатките на Leatherman со третман на топлина. Висок јаглерод, висока легура и не'рѓосувачки челик отпорен на корозија што го држи својот раб три пати подолго од 420 не'рѓосувачки челик. Овој челик се користи на некои врвни карактеристики на алатките на Leatherman, како што се лопатките за ножеви. Наградуваниот, Leatherman Super Tool 300 е мулти-алатка за работниот човек. Поголемите клешти се најсилните што некогаш сме ги создале и дизајнот на наклон на врвот значи дека можете да ги маневрирате понатаму во тесни простори. Кога работите со нараквици, големите странични исечоци го олеснуваат сè уште грабнувањето на компонентите и валаните рачки прават удобен зафат. Затегнати, тврди и редовни секачи за жица, сите се стандардни на Super Tool 300, и затоа што тие се отстранливи, можете да ги поправите или да ги остри на самото место. 19 алатки сите подготвени за вашите најтешки работни места. Супер алатка 300 се врати од одмор и е подготвен да дојде на работа.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат